'LEEF! met je chronische moeheid'
individueel online coachtraject
voor vrouwen die met en ondanks de moeheid
wél hun doelen en dromen willen waarmaken
HERKEN JIJ DIT?
- De laatste keer dat je in de sportschool die leuke Pilates les bezocht, is alweer even geleden. Je voelt je de laatste tijd te moe om het weer op te pakken, terwijl je er wel plezier aan beleeft als je er eenmaal bent. Je zó moe voelen en tegelijk heel graag willen... Het is zo tegenstrijdig! Daarbij lijkt de drempel soms zo hoog geworden om naar de les te gaan, doordat er allemaal andere dingen om je tijd en energie vragen. Je wilt wel kiezen voor bewegen, maar het is tegelijk zo lastig in te plannen. En als het niet lukt, voel je je daar schuldig over naar jezelf toe. Je baalt ervan dat het bewegen er op deze manier steeds niet van komt. Terwijl je een fit en gezond lichaam super belangrijk vindt!
- "Zeg, zullen we vanavond uit eten?", vraagt je partner 's ochtends. Je keel knijpt direct dicht en je krijgt het warm. Je stamelt wat woordjes en vliegt met rode wangen naar het toilet. Even een momentje voor jezelf, want bij de gedachte aan uit eten gaan, denk je meteen aan alles wat er op je lijstje staat voor vandaag. Hoe ga je dit combineren? Je merkt immers dat er in de avond altijd zo weinig energie over is. En ja, dan trekt je partner aan het kortste eind en daar voel je je schuldig over. Soms schiet de gedachte door je hoofd of wel de moeite waard bent als partner met chronische vermoeidheid.
- Een bevriend stel is net terug van een lang weekend Berlijn. Je hoort ze vertellen over de goed gevulde dagen, en je denkt 'Dat wil ik ook! Wat zou het heerlijk zijn om af en toe zo'n trip te maken.' Er staan plaatsen op je lijstje die je nog graag zou bezoeken. Maar... zoiets régelen vraagt al veel van je, laat staan dat je daar dagen rondloopt. Zoiets zou echt teveel zijn voor jou met je moeheid. Maar hoe lang ga je nog wachten tot de moeheid weg is? Het verlangen voelt nu sterker dan ooit, want ja de moeheid is er EN je wilt zo graag meer van de wereld zien!
- Je bent gevraagd of je mee wilt werken aan een project op je werk. Je kunt je creativiteit absoluut kwijt in dit toffe project en je zou er extra impact mee kunnen maken. Maar je hebt de uitnodiging afgeslagen. Het zou qua tijd moeten kunnen, want je kids komen hooguit nog af en toe langs. Maar jouw bottleneck is je energieniveau, en je hebt je handen al vol aan je bestaande taken. Met jouw vermoeidheid zie je het niet zitten om extra tijd en energie te steken in het project, hoe graag je het ook zou willen. Waar je nu vooral mee zit... je zou zo graag met leuke projecten richting je pensioen gaan en je hoofd riep direct al 'dat kan niet!'. Natuurlijk weet je dat je realistisch mag zijn, maar zo'n leuk project zou je ook energie geven in je werk. Nu zit je 's avonds op de bank als een vermoeide zombie op je mobiel te scrollen en roept je hoofd alsnog weer van alles. Dat kost ook bakken energie, merk je. Zo wil je niet richting je pensioen gaan.
- Als jij het voor het zeggen had, nam je direct afscheid van deze hele chronische vermoeidheid. Je doet daar ook je uiterste best voor. Want met alles wat je in je hebt, speur je het internet af, laat je onderzoeken en sessies doen en ga je tot het maximale om je gezondheid te verbeteren. Je aandacht gaat veel uit naar hoe je je voelt en wat je in je lijf ervaart en je analyseert dat de hele dag door. De teleurstelling is telkens zó groot als je merkt dat er niet of nauwelijks verbetering is. Zulke vervelende gevoelens duw je liever weg, want je wilt hier toch vanaf, dus kom op dan! Maar die houding helpt niet en zo voel je steeds vaker dat je mondhoeken omlaag gaan en je schouders hangen. Je bent er ook wel klaar mee dat er zoveel van je tijd en aandacht alleen maar naar je gezondheid gaat, want je hebt geen ruimte voor iets anders. Aan je eigen doelen, aan jouw dromen kom je niet toe.
Hoe zou het voor je zijn als jij een vervuld en lichter leven leeft, waarin er veel meer ruimte komt om voluit te léven met je chronische moeheid
HOE ZOU HET VOOR JE ZIJN ALS JIJ:
- Wél weer sport, op een manier die bij jou en je situatie past. Eindelijk weer de voldoening dat je je steeds een stukje sterker en fitter voelt.
- Enthousiast 'ja leuk!' kunt zeggen als je partner een uitje voorstelt, omdat je het belangrijk vindt om tijd aan elkaar te besteden. En intussen zorg je ook dat je er niet helemaal uitgeput van raakt.
- Je zorgen opzij kunt zetten als het gaat om je dromen. En vanuit ontspanning en vertrouwen onderzoekt wat wél kan mét je moeheid, zoals een toffe reis maken.
- Weet wat je echt plezier en voldoening geeft met je werk en dit ook echt dóet, met aandacht voor je lijf.
- Jouw situatie en alles wat erbij komt kijken accepteert en je aandacht tegelijk richt op de mooie dingen en plannen die er zeker ook nog in je leven zijn.

Dit traject helpt jou verder dan je
misschien wel dúrft te dromen.
En geloof mij: je bent het meer dan waard!
We kijken altijd samen of dit voor jou de juiste stap is, of het op dit moment het juiste is om te doen en of je, net als ik, bereid bent om er helemaal voor te gaan.
HOE ZIET HET INDIVIDUELE COACHTRAJECT ERUIT?
LEEF! met je chronische moeheid
Lééf als nooit tevoren- 3 maanden persoonlijke begeleiding
- Je krijgt 6 sessies van circa 75 min.
- De sessies zijn online via Zoom
- Tussentijds 1 x per week bellen/mailen
- Incl. praktische opdrachten en video's
STEL JE EENS VOOR DAT JIJ AAN HET EINDE VAN DIT TRAJECT NAAR HUIS GAAT MET ZOVEEL MOOIS
Je kiest om te dóen zoals bij jou past
Je ziet de volgende Pilates les in je agenda staan en je glimlacht. Bewegen is weer leuk! Je bent mild naar jezelf als het een keer niet lukt én het mag een tikkeltje uitdaging geven om ervoor te kiezen. Want zeg nou eerlijk: je lééft!
Je kiest voor sport en bewegen op een manier die bij jou en je situatie past. Je wilt die leuke Pilates les een plek in je agenda te geven en je DOET het. Je voelt je sterker en fitter en dat geeft voldoening!
Je geeft aandacht aan wie jij belangrijk vindt
Wanneer je partner 's ochtends vraagt of je die avond een hapje wilt gaan eten samen, reageer je enthousiast. Je checkt bij jezelf wat er voor jou past die dag, zonder over je grenzen te gaan.
Jij pakt de leiding: je doet wat je kunt om energie over te houden voor de avond, en bedenkt alvast waar je zou willen eten. Die avond geniet je van de luxe van een avond samen uit: zo heerlijk dat dat weer kan!
Je ontdekt mogelijkheden die passen bij jouw dromen
Je checkt je vrije dagen in je agenda. Het is tijd voor het maken van een mooie reis die wél haalbaar is. Je ontdekt mogelijkheden die passen bij jou en waar je eerder niet aan dacht. Je kiest een fijne bestemming en reisduur. Wauw dit geeft energie!
Je weet wat je nodig hebt om tijdens de trip goed voor jezelf te zorgen en het wordt een reis met positieve ervaringen. Je laat je zorgen los en voelt vertrouwen en kracht om met het stuk onzekerheid van reizen mét moeheid om te gaan. Dit voelt goed!
Je levert jouw mooie bijdrage
Op de vraag of je meedoet aan een tof project op je werk, reageer je direct positief. Je gaat nu uitzoeken hoe je wél je bijdrage kunt leveren, in overleg met je leidinggevende. Jij bent de baas over je leven en daar handel je naar.
En je piekerende hoofd? Je gaat niet langer mee in het gezanik in je hoofd 'dat het allemaal niet kan' en 'dat je het niet goed doet'. Dat geeft al een stuk meer rust. Het leven met chronische vermoeidheid is zo makkelijk nog niet, dat leer je accepteren.
Maar... JIJ kiest. Je weet en voelt nu zoveel beter wat belangrijk voor je is! De eerste project-bijeenkomst noteer je met een smiley in je agenda 🙂
Je leeft met zelfzorg en compassie
Bij het opstaan voel je het al: dit wordt zo'n ochtend waarop je lijf voor geen meter wil. Je weet dat dit soort dagen erbij horen, inclusief de vervelende emoties en je ontspant daarin. Je laat de controle over je gezondheid los en je kiest voor liefdevolle zelfzorg en compassie. Daardoor kun je je aandacht besteden aan wat er wél is in je leven.
Ook op klote dagen is er dankbaarheid voor een kopje thee en geniet je van de zon op je huid. Je richt je op wat echt belangrijk voor je is in je leven. Daardoor kom je in actie voor je verlangens, je doelen en je dromen. Yes!
Is dit wat jij ook wilt? Meld je dan direct aan.
We gaan vrijblijvend in gesprek om te kijken óf en hoe ik je met het coachtraject kan begeleiden naar een vervuld leven mét je moeheid.
Wat anderen ervaren...
Marieke heeft een heel positieve en lichte kijk op allerlei lastige situaties, zonder zweverig te zijn. Haar traject kan ik omschrijven als realistisch, goed onderbouwd, deskundig, en door haarzelf goed doorleefd.
Ze belooft geen gouden bergen maar houdt de realiteit in de gaten en zet er een "en" naast. Dat wil zeggen dat zware gevoelens niet weg hoeven maar dat dit gevoel niet het laatste woord hoeft te hebben en dat er mogelijkheden zijn die eerder niet zichtbaar waren.
Wat mij veel heeft gebracht is dat de focus niet ligt op "hoe het komt" hoe je er nu aan toe bent maar "hoe bereik je wat je wilt" en "welke keuzes maak je daarin".
De zwaarte is niet weg maar mijn leiderschap over deze gevoelens is wel toegenomen. Ik weet inmiddels ook waarom ik ergens wel of niet wil exposeren en hoe dat komt.
De sleutel van wat ik graag wil en wat goed voor mij is, zit nu in mijn eigen zak. Daardoor kan er groei ontstaan, van angst naar vertrouwen en van beklemming naar spannend en leuk. Op de manier waarop ik het aan kan.
Marieke is een vreselijk lief, betrokken, goed mens met humor. Een TOP vrouw en goede coach om mee samen te werken. Ik ben blij dat ik haar heb leren kennen!
Met grenzen had ik veel moeite; voelen, bewaken, accepteren en respecteren. Te veel doen, te weinig doen, ‘’verkeerde’’ dingen doen (energievreters) en eenzaamheid speelde ook een rol.
Eerder had ik een traject Zijnsorientatie gedaan (er mee zijn/accepteren van dat wat er is) maar dat was erg abstract. Ik kon er in ieder geval weinig handen en voeten aan geven. Marieke weet hetzelfde lekker praktisch en aards te maken zodat Lichter Leven mogelijk wordt.
Voor mij was Marieke ook het voorbeeld van leven met chronische vermoeidheid.
Nog voordat ik voor het traject koos, heeft Marieke mij meerdere malen ondersteund met haar wijze raad en haar lieve woorden. En dat was absoluut iets wat ik nodig had, gezien mijn relaties met mensen wel eens positief gekleurd mochten worden.
Ik heb geleerd mildheid voelen voor mezelf ipv kei hard afstraffen wat ik voel, denk of doe/gedaan heb. Dankbaarheid is nu een steun in zware tijden.
Ik voel me meer zelfredzaam. Ik heb een EHBO kit gemaakt: bij spanning, stress, emoties pak ik iets uit de doos om te gaan doen en zo tot rust te komen.
Ik pas meer zelfzorg toe en ik weet hoe ik om kan gaan met mijn emoties en hoe ik uit de gedachtenmolen kan stappen.
Ook heb ik stapjes gemaakt in het loslaten van de controle. Ik heb stress verhogende, energievretende activiteiten losgelaten en ik ben gaan puzzelen. Ik bewaak mijn grenzen veel beter.
Ik doseer mijn activiteiten, maak keuzes en ik ben weer voorzichtig (sociaal) actief zoals het bezoeken van het theater. Iets wat mij veel energie geeft!
Het was mijn eerste keer coaching door iemand die zelf leeft met een chronische aandoening. Voor mij had dit veel meerwaarde. Marieke snapt hoe het is en weet daarom, zonder daar de nadruk op te leggen, hoe ze echt kan verbinden met je.
Door de sessies die ik met haar heb gehad ben ik erachter gekomen dat ik stapje voor stapje een lichter leven kan leiden. Het is work in progress maar door onze sessies ben ik mij nu veel bewuster van mijn eigen valkuilen en vooral van mijn mogelijkheden. Ik merk nu al dat ik met minder angst en meer zelfvertrouwen in het leven sta.“
Ik keek naar mezelf op een verwijtende manier en mijn nare gedachten en angsten bepaalden mijn overgrote deel van mijn leven. Ik dacht in tekortkomingen, vergeleek mijzelf vaak met anderen en was ontevreden met wie ik was geworden.
Ik wilde graag een ommekeer in mijn bestaan en het positieve van het leven ervaren maar ook niet weglopen voor de moeilijke kanten van het leven. Ik wilde de spontane Debby die ik ooit was weer naar boven halen zonder het gevoel te hebben dat ik mijzelf verloochende. Met plezier samen met anderen in het leven staan en mensen blij maken via mijn werk als hostess.
Het coachtraject kwam op de juiste tijd voor mij.
Met Marieke haar liefdevolle en toegewijde manier van coachen, ben ik van mijn hoofd naar mijn hart gegaan. Het gepieker in mijn hoofd is gestopt en ik voel nu een rustig en vredig gevoel van binnenuit, zodat ik het leven en de gebeurtenissen die er zijn vol vertrouwen ervaar.
Voor mij was het gevoel heel sterk dat ik Marieke en haar zorgvuldig en steeds weer op maat gemaakte begeleiding nodig had zodat ik zelf de goede stappen kon zetten voor een betere toekomst.
Mijn werk als hostess ben ik in het juiste licht gaan zien en ik weet dat ik met mijn activiteiten een stukje extra gezelligheid en aandacht kan geven aan mijn medemens. Voor mij is alles op z’n plekje gevallen en ik gun nog heel veel mensen deze fijne ervaring en reis samen met Marieke.
En voordat je een besluit neemt… er komt geen beter moment. Er zal altijd wel ‘iets’ zijn om het niet te doen.
Pak DIT moment en maak het perfect. Ga dit doen en verschuil je niet langer achter excuses.
Veel gestelde vragen
Ik geef vast antwoord op vragen die mogelijk in je op komen.
Wil jij weten of dit traject de juiste stap is?
Of voel jij nu al dat dit de juiste stap voor jou is?
Wacht dan niet langer.
Meld je aan en we gaan vrijblijvend in gesprek om te kijken óf en hoe ik je met het coachtraject kan begeleiden naar een vervuld leven mét je moeheid.
